Поточні проекти

До інструкторів проекту «Школа військових водолазів» звернувся по допомогу унікальний підрозділ – рятувальна парашутно-десантна група (РПДГ) 10 морської авіаційної бригади. Це той особливий підрозділ, задача якого – порятунок пілотів, які були збиті або зазнали аварії над ворожою територією.

Боєць РПДГ обов‘язково повинен бути вправним плавцем та володіти водолазним спорядженням. Його безпосереднє завдання – здійснити десантування з літака або гвинтокрила у море, відшукати потерпілих на воді, розгорнути рятувального човна або евакуювати постраждалих на борт гвинтокрила, надати медичну допомогу.

Але не тільки військові завдання стоять перед парашутистами-рятувальниками. Групу також залучають до чергувань в загальнодержавній системі пошуково-рятувального забезпечення на морі. А це означає, що за будь-якої погоди, вдень чи вночі, отримавши команду на виліт, бійці РПДГ допоможуть евакуювати хворого з цивільного судна або врятувати рибалок, які зазнали біди в штормовому морі.

У жовтні 2018 року інструктори проекту «Школа військових водолазів» провели для парашутистів-рятувальників короткий, але інтенсивний водолазний тренінг неподалік порту Южний. Тоді ж нашим інструкторам одразу кинулось у вічі й незадовільне технічне забезпечення підрозділу. Старі неопренові гідрокостюми десятирічної давнини, два радянські акваланги АВМ-7 та невеликий моторний човен, подарований волонтерами – ось і все, що було в наявності! Ми вирішили допомогти морським авіаторам, і передати для них спорядження, а саме: два спеціальних гідрокомбінезони парашутиста-рятувальника Military rescue swimmer drysuit та два спеціальних парашутних рятувальних жилета Para swimmers west.

Гідрокомбінезони мають спеціальну ергономічну конструкцію, яка не обмежує рухів при плаванні, вони дуже легкі і, водночас, виготовлені зі спеціального мембранного матеріалу, який пропускає пару. А це значить, що в ньому можна виконувати багатогодинні місії і влітку, і взимку, без ризику перегрівання чи переохолодження навіть у крижаній воді.
Рятувальний жилет є невід’ємною частиною спорядження плавця-рятувальника, і призначений для утримання голови над поверхнею води. Рятувальний жилет не заважає надягати парашут або підвісну систему.

Одночасно з передачею цього спорядження, інструктори “Школи військових водолазів” проведуть тренінг з водолазної підготовки для бійців РПДГ. Таким чином, цим етапом проекту ми значно розширимо можливості морських авіаторів у напрямку пошуку і порятунку на морі, адже наше спорядження дозволить парашутистам-рятувальникам працювати навіть у найсуворіших зимових умовах.

Долучитися до участі у проекті, переглянути фінансові звіти чи дізнатися поточні новини ви можете за посиланням